Стартова версія проекту

Стартова версія проекту у нашому розумінні – це основна змістовна частина проекту, яка містить анотований опис цілей та очікуваних результатів проекту, перелік основних виконавців проекту (партнерів консорціуму), опис основних робочих пакетів та задач проекту та інші специфічні особливості проекту.  Зазвичай така стартова версія проекту містить від 5 до 15 сторінок тексту.

Опис основних робочих пакетів та задач  є основою для формування бюджету проекту.
Бюджет формується фактично знизу вверх, при тому, що весь консорціум не повинен перевищити верхню планку, яка може бути встановлена для бюджету всього проекту. Основою розрахунку бюджету є робочий план (деталізований опис робочих пакетів) виконання проекту. Визначаються основні робочі пакети (задачі) проекту та об’єм робочого часу для виконання кожного пакету (задачі). Також визначаються завдання кожного партнера і об’єм робочого часу для виконання даних завдань. Об’єм робочого часу вимірюється у людино-місяцях. Вас запитають про розмір оплати людино-місяця у Вашій організації. Не вдаючись в деталі, можемо повідомити, що з наявної практики підготовки проектів розмір оплати людино-місяця у розмірі від 1000 до 1500 євро буде сприйнято з розумінням вашими європейськими партнерами. Хоча деякі українські організації можуть використовувати і вищі розміри оплати людино-місяця.  Але врахуйте, що така оплата повинна відповідати процедурам та розмірам оплати, які практикуються у ваших організаціях.

Інші витрати (подорожі, веб-сайти, друк матеріалів, проведення конференцій, семінарів, закупівля обладнання та матеріалів)  розраховуються  традиційними чином на основі їх оцінної вартості.

Підготовка стартової версії опису проекту передбачає також формування базового складу консорціуму проекту і на цьому етапі уже треба визначитись з координатором проекту, якщо цього не було зроблено раніше. Координатором проекту може стати один з партнерів, або за згодою партнерів запрошують для координування проекту одну з досвідчених організацій з країн ЄС.
Завдання координатора на етапі підготовки проекту – це доопрацювання проекту до чистової фінальної версії та здійснення всіх організаційно-технічних дій з подання проекту через сервіс Порталу учасників.